pátek 10. května 2019

Recenze: Sedmé nebe


Výsledek obrázku pro sedmé nebe michálkováAutor: Adriana Michálková
Vydání: Má kniha, 2017
Žánr: young adult, andělé
HODNOCENÍ:★★★★★

Co když svět kolem nás skrývá děsivá tajemství? Co když kolem nás zuří vitvy, které nevidíme? Věčný boj mezi nebem a zemí se většiny smrtelníků netýká. Strážní andělé nás chrání. Zatímco Padlí si na zemi odpykávají svůj trest. Vše se odehrává za oponou a jen málo z nás za ni dokáže nahlédnout. Tuhle schopnost však má Elaine Riversová...

Elaine je  obyčejná dívka. Studuje na střední škole a vypořádává se s traumatem, které jí způsobila smrt jejich rodičů. Jako každu jinou dívku, i ji čekají trable s kluky. Jejím novým sousedem v lavici je totiž průšvihář Adam. Krásný, arogantní a výbušný Adam, který má ovšem dost charisma na rozdávání. Právě díky němu se Elaine dostane do nebezpečí a v tu chvíli se začnou dít zvláštní věci...

Zapálená svíčka v pokoji. Spánek ve vaně. K neštěstí vždy chybí jen málo. Ovšem nad Elaine jako kdyby někdo držel ochrannou ruku. Skutečně je tu někdo, kdo ji neúnavně chrání. Záhadný kluk, který o ní ví všechno a vždy je jí v patách. Elaine si brzy spojí všechny kousky hádanky a zjistí pravdu. Její ochránce není obyčejný muž, ale anděl strážný. Kassiel, vládce sedmého nebe a archanděl. Elaine zjišťuje, že se ocitla přímo uprostřed boje nadpozemských bytostí. Vypadá to, že je důležitou figurkou ve hře. Proč ji někteří chrání a jiní chtějí zabít? A jak se vypořádat s tím, že začná něco cítit ke svému strážnému andělovi?


Krásných okřídlenců, co vám snesou modré z nebe, už tu bylo dost. Andělé nejsou v young adult literatuře nic nového. Dokonce jich je pěkná řádka. Doslova celý nebeský regiment a vy si tak můžete vybrat, jestli chcete Daniela Grigoriho z Pádu, Zavrženého Patche anebo archanděla Kassiela. A víte co? Jednoznačně volím Kassiela. Mocný archanděl hravě setřese všechny konkurenty.

Nejsem andělům moc nakloněná. Jestli mám nějakého vlastního strážného anděla, tak se mu moc omlouvám, ale setkání s jeho kolegy v literatuře mě moc neohromilo. Vždycky to bylo stejné. Tichá dívka potká úžasného chlapce a zjistí, že je anděl. Zamiluje se a většinou to bývá láska přímo osudová. Reinkarnace duší a tak, však to znáte. Sedmé nebe je dost podobné, ale poprvé jde o příběh, který mě uchvátil.

Sedmé nebe ze začátku připomíná klasický tuctový příběh. Ale pak se všechno rozjede a najednou žasnete. Ono je totiž mnohem lepší, čtivější a návykovější. Postupně vám takhle kniha ukradne duši a omotá si vás kolem prstu. Svůj velký podíl na tom mají mužské postavy. Při čtení o Kassielovi vaše ledové bariéry roztají jako nanuk.  Možná budete blahem bez sebe i z Adama. Uznejte, že i charismatičtí provokatéři nejsou úplně k zahození.

Mám ráda knihy, které mě umí chytit za srdce a to se Sedmému nebi nakonec povedlo. Vyloupl se z toho návykový příběh, plný temných tajemství i romantiky. Kniha má svoje chyby. Autorka občas používá zvláštní volbu slov a hodilo by se i vyškrtat nepodstatné scény. Ale důležité pro mě je, že jsem se od čtení nedokázala odthrnout a na konci mi bylo líto, že se musím s postavami rozloučit. Sedmé nebe si zkrátka opravdu zaslouží vaši pozornost. Intenzivní čtení je zaručeno!

10 komentářů:

 1. Tak tohle můžu. Jednou za čas mě hodně baví, když si mohu přečíst knihu, ve které se objevují andělé. Takže je mi jasné, že tuhle si určitě budu chtít přečíst. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Já mám na anděly takový neutrální názor.. Ani je tolik nežeru, ani proti nim nic nemám :D A když i tebe bavila, a to andělskou tématiku moc nemusíš, může stát za to, celkem mě zaujala. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Na anjeloch v knihách som si ulietala pár rokov dozadu, ale teraz mám chuť zase po niečo mtakom siahnuť! :D

  OdpovědětVymazat
 4. Už jsem pár knih s touto tématikou četla, ale bohužel mě moc neohromily. Tato vypadá zajímavě, že by to bylo konečně něco dobrého? 😊

  OdpovědětVymazat
 5. I když je ve finále tvoje recenze kladná, stejně raději zůstanu u knih, které už doma mám a do dalších se zatím pouštět nebudu. Po pravdě, youngadult s anděly jsem ještě nečetla, ale ani mě to moc neláká. Třeba se objeví něco lepšího :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to vypadá hodně dobře, už dlouho jsem nečetla andělskou fantasy, a to je mám fakt ráda :) Díky za tip.

  OdpovědětVymazat
 7. O Kassileovi jsem slyšela už ve Městě z kostí, pokud se nepletu. :-) Určitě to vypadá jako zajímavé počtení. :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Čítala som kedysi niečo podobné, ale za svet si neviem spomenúť, ako sa to volalo, alebo kto to napísal ... ale viem, že sa mi to páčilo :D

  OdpovědětVymazat
 9. Zajímavý námět, podle popisu by mě to možná i bavilo :) Já předevčírem rozčetla knížku Já, Simon, která na mě čekala asi čtvrt roku, tak snad mě nezklame :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 10. Tak tohle mě zajímá. Zase něco úplně jiného. A ta obálka, ach. :-) Skvělá recenze, díky za tip. :-)

  OdpovědětVymazat