neděle 29. července 2018

Recenze: Nebezpečná iluze


Výsledek obrázku pro nebezpečná iluzeAutor: Winter Renshaw
Vydání: Beta Dobrovský, 2018
Žánr: romantika
HODNOCENÍ: ★★★★

Hudson Rutheford je úspěšný architekt s pohádkovým bohatstvím a navíc i neuvěřitelně šarmantní. Je to však taky namyšlený mizera a příšerný šéf. Jeho osobní asistentka Maribel ho nemůže vystát. Po dvou měsících si ani nedokázal zapamatovat její jméno a proto není divu, že se Maribel rozhodne podat výpověď a na odchodu mu ukázat prostředníček. Jenže Hudson pro ni má jistou neodolatelnou nabídku, která zahrnuje částku s několika nulami na konci, trochu rozmazlování a menší herecký výkon.

Hudson totiž potřebuje snoubenku. Jeho rodiče ho nutí vzít si rozmazlenou dědičku hotelového impéria. On se však nehodlá ženit a chce pokračovat ve svém nespoutaném životním stylu. Uzavře proto s Mari dohodu. Ona bude předstírat, že je jeho snoubenkou. Překazí tak plánovaný sňatek a až se vše přežene, každý půjde opět svou cestou. Tak se stane, že Mari dostane obrovský snubní prsten, a nastěhuje se k Hudsonovi. Na rodinném setkání totiž musí předstírat harmonický vztah. Jenže od předstírání je to už jen malý krůček ke skutečné lásce...

Nebezpečná iluze je červená knihovna jako vyšitá. Po přečtení předchozích řádků už je vám určitě jasné, o co tady půjde a jak to nejspíše dopadne. Kniha má trochu otřepaný námět. Je to pohádka o tom, jak se předstíraná láska proměnila ve skutečné srdeční vzplanutí. Po pravdě mi to však vůbec nevadilo a to jiskření mezi hlavními hrdiny jsem si užívala. Nejde totiž o žádnou amatérskou harlekýnku z trafiky, ale o vkusně namíchaný koktejl, který vás zahřeje u srdce.

Možná vám kniha nepřinese mnoho nového, neoslní vás zázračně originálním příběhem, ale má jiné taháky. Především se výborně čte. Hudson a Mari jsou sympatičtí a snadno si vás získají. Pod Hudsonovou povrchní fasádou arogantního chlápka se skrývá celkem milý a zábavný společník. Mari má zase své velké tajemství, které tento příběh osvěží a vším nakonec podstatně zamává. Mezitím se ti dva poznávají a ukazuje se, že hranice mezi láskou a nenávistí je tenká.

Vše je navíc vkusně okořeněné trochou erotiky, sladké lásky a vtipu. Mírně to připomíná Pretty Woman. Jeden den stojíte s výpovědí v ruce, vzápětí krotíte svého namyšleného šéfa u něj doma a nakonec skončíte před oltářem. Pohádkové, krásné a příjemné čtení. Pokud máte rádi romantiku a oddechové knihy pro letní dny, bude se vám Nebezpečná iluze rozhodně líbit.

11 komentářů:

 1. Knížku mám doma, zatím na ni nepřišla chuť, ale jsem ráda, že se ti líbila :-) Moc hezky sepsaná recenze :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak tohle vypadá jako přesně ta knížka, kterou musím mít v knihovničce! :-) Moc díky za tip, na romanťárny já jsem jak ďas. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak tohle je ta pravá kniha na léto! Tu si budu muset přečíst :)

  Gabux

  OdpovědětVymazat
 4. Úplně mi z toho naskočila husina :) I když je to známí námět, já tyhle dojáky miluju :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 5. Červenou knihovnu bohužel úplně nepreferuji :)
  Ale i tak díky za recenzi.

  OdpovědětVymazat
 6. Vypadá sympaticky :) možná si jednou přečtu.
  Pěkná recenze.

  OdpovědětVymazat
 7. Já mám tyhle knihy ráda na léto, skvěle se u nich odreaguješ :D :)

  TheWayByA

  OdpovědětVymazat
 8. Já mám tento typ a žánr knížek i třeba filmů hrozně ráda, nemusíš nad tím nějak extra přemýšlet a prostě si říkáš, jaké by to bylo, kdyby se takováhle pohádka stala i tobě :)
  O knížce slyším prvně, ale fakt mě zaujala, i když konec je asi očividný už od začátku ;)

  OdpovědětVymazat
 9. Vypadá hodně zajímavě, určitě se po ní kouknu - až dočtu tu příšernost co jsem si zvolila :D

  SmileThess

  OdpovědětVymazat
 10. Tyjo knížka vypadá vážně zajimavě :) že bych si ji taky přečetla? :)

  Maris Novotná

  OdpovědětVymazat
 11. Vyzerá to na naozaj zaujímavú knižku. :) A navyše pekne spracovaný článok. :)

  OdpovědětVymazat