neděle 3. června 2018

Přečteno v květnu

V květnu jsem nelámala žádné čtenářské rekordy. Naopak už lehce v tom čtení i v blogování zaostávám. Příprava na státnice si zkrátka žádá moc času a energie. Od čtení si proto dávám tak trochu vynucený oddych. Ale pár knih jsem nakonec přece jen přečetla, jelikož žádná motivace snad není lepší než odměna - za každou naučenou otázku jedna kapitola k přečtení. Věřte, že se vždy musím hodně držet, abych knihu nepřelouskala až do konce. Naštěstí toto období již v úterý skončí a pak bude více času na čtení i blog. Jinak všem spolutrpitelům, co právě prožívají zkouškové, přeji hodně štěstí.

První přečtenou knihou je Turbulence. Láska v oblacích mezi letuškou a pilotem, to znělo lákavě. Navíc jsem si v květnu vybírala knihy ryze oddechové. Hlavním požadavkem bylo, abych mohla u knihy jednoduše vypnout.  To se Turbulenci celkem povedlo. Dalo se čekat, že tu hlavní slovo bude mít láska a vášeň. Navíc je to ale kniha pěkně bouřlivá.
 
Nahoru. Dolů. Taková je Turbulence. Věřte, že když vám do života vtrhne jako bouře  pilot Jake Weston, zažijete vše od létání na růžovém obláčku lásky až po střemhlavé pády. Tahle kniha je totiž plná turbulencí. Z mého pohledu to byl až moc bouřlivý let. Nemám totiž ráda knihy, kde se často opakuje situace rozchod odpuštění, rozchod. A ještě k tomu jsem měla hroznou chuť zatřást s hlavní hrdinkou a probrat ji. Její vyvolený Jake je  totiž prototyp  toho nejarogantnějšího chlápka, jakého si jen umíte představit a k ženám se chová asi jako většina z nás k toaletnímu papíru na jedno použití. 
 
 
Po přečtení knihy Ready Player One jsem dostala chuť na něco podobného. Volba proto padla knihu Leveller, která je o Nixy, lovkyni odměn ve virtuální realitě. Jejím úkolem je najít hráče ve virtuálním světě a vykopnout ho ven, zpátky do reality. Jenže tentokrát zůstane uvězněná ve hře a vypadá to, že není cesty ven. Vyklubala se z toho příjemná oddechovka, která je ale v podstatě trochu jednoduchá. Jde o zábavné, vzrušující čtení, které ale jen tak mělce klouže po povrchu a představuje rychlou jízdu napříč virtuální realitou s poněkud useknutým koncem. Pro začínající čtenáře v angličtině a pro méně náročné čtenáře YA je to vynikající volba. Pro ty rozmazlené knihou Ready Player One to ovšem bude jen slabý odvaz.
 
Poslední čtenářská jednohubka je romanťárna Jak vyléčit zlomené srdce. Od knihy jsem nic moc neočekávala a na konci jsem proto byla příjemně překvapená. Je to moc milá, odpočinková kniha, která je naplněná láskou, hledáním sama sebe a spoustou humoru. Jistě, není to žádné veledílo, ale pokud od knihy očekáváte jen laskavý příběh, který vás pohladí na duši a zahřeje u srdíčka, jste na správné stopě. Recenze bude již brzy. :)

19 komentářů:

 1. Nečetla jsem a ni jsem o nich ještě neslyšela, ale vypadají dobře.

  OdpovědětVymazat
 2. Turbulenci bych si chtěla v létě přečíst, tak jsem zvědavá jak se mi bude líbit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to přeji krásné čtení a snad se ti bude líbit :) Já k ní měla pár výhrad, ale jinak jsem slyšela spíše pozitivní názory :)

   Vymazat
 3. Ani jednu z knih jsem nečetla, ale vypadají dobře. Oddechové knížky teď také vyhledávám a hlavně Turbulence mě zaujala. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jako oddechová kniha je Turbulence skvělá :) Já teď oddechovky vyhledávám kvůli přípravě na státnice, ale celkově mám v létě spíše chuť na nenáročné čtení :)

   Vymazat
 4. O knihách jsem tu u tebe četla a určitě se do Levelleru pustím, to se mi opravdu zalíbilo. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že jsem tě nalákala ke čtení :) Snad se ti bude líbit .)

   Vymazat
 5. Hlavně ať státnice dobře dopadnou, čtení doženeš pak :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Samozřejmě máš pravdu :) Státnice naštěstí dobře dopadly a te´d můžu vše dohnat :) Hlavně ten měsíc odříkání, který jsem proležela v učení :)

   Vymazat
 6. Tá posledná kniha ma zaujala najviac :) Má veľmi pútavý a pekný design

  www.frenchstyle.eu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak s tím naprosto souhlasím :) Jak vyléčit zlomené srdce má opravdu moc pěknou obálku :)

   Vymazat
 7. Jak vyléčit zlomené srdce vůbec neznám, děkuji za tip. A Turbulence mám na wishlistu.
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A zrovna Jak vyléčit zlomené srdce je parádní oddechovka, určitě stojí za přečtení .:)

   Vymazat
 8. Úplne ťa s tým časom chápem, ja mám skúškové a popri tom brigádu, takže čítanie a blog sú na tom teraz veľmi biedne u mňa :-/ Každopádne si toho aj tak prečítala pomerne dosť, takže klobúk dolu :-) Knihy síce nepoznám, ale na druhej strane aspoň už viem, že existujú :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak toho máš teď taky opravdu hodně :) Držím palce ať dobře dopadne zkouškové, je to brzy za tebou a je více času na zábavu a čtení :)

   Vymazat
 9. Na to, že se učíš na státnice je to docela dost :) Držím ti palce, abys státnice zvládla a pak si mohla už jen hodit nohy nahoru a číst si :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Státnice už jsou za mnou a mám ohromnou radost, že můžu teď opravdu hodit ty nohy nahoru a číst si :)

   Vymazat
 10. Turbulence a Jak vyléčit zlomené srdce, tak to je přesně podle mého hustá. Ta kniha Leveller mě moc nezaujala, ale každý má rad něco jiného :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že jsem tě na ně nalákala :) Já ty žánry dost střídám. Občas je fajn si od krimi odpočinout u nějaké romantiky a pak zase naopak někdy přitvrdit a dát si něco adrenalinovějšího :) Ale teď v létě mám chuť spíše na něco odpočinkového :)

   Vymazat