pondělí 18. června 2018

Kam se vydat v červnu za knihami

Červen je ve znamení blížících se prázdnin a léta. Přinese nám však i spoustu knižních událostí. Pro ty, kteří uvítají akci pod širým nebem je tu YOLI piknik, na své si přijdou i filmoví nadšenci a zavítat můžete i na křest nového psychothrilleru. Na jednu z nich se chystám i já a samozřejmě se těším na případné setkání se všemi milými knihomoly.

Výsledek obrázku pro černooká knihaNa křest knihy Černooká

Ve středu 20. června se můžete v pražském knihkupectví Luxor na Václavském náměstí těšit na křest knihy Černooká. Temný psychothriller je debutovým románem mladé české autorky Anny Musilové. Kniha je o sedmnáctileté Viktorii, která právě prožívá první lásku, řeší rozpory s kamarádkou a věnuje se čtení klasické literatury. Ta největší dramata se ale odehrávají za těmito povrchními starostmi. Viktorie totiž bojuje s vnitřními démony a propadá se do stále hlubší deprese, ve které už není sto rozeznat realitu od výplodů své zmatené mysli. Navíc se v jejím životě začíná objevovat záhadná dívka, která jí nedá spát. Kdo je tahle nevypočitatelná Černooká?
 
 Jak vidíte, můžete se těšit na temnější young adult psychothriller. Přijďte ho spolu s autorkou Annou Musilovou uvést o do literárního života! Na křtu se můžete těšit i na zajímavou besedu, kde se dozvíte, jak kniha vznikala a co k ní autorku inspirovalo.

Na tradiční YOLI pinik


Nakladatelství YOLi si pro nás kromě vydání knihy Černooká, nachystalo i další událost - tradiční letní YOLI piknik, který proběhne 26. června v Kinského zahradě v Praze a bude místem setkání všech příznivců young adult literatury. Nenechte se přemlouvat dvakrát a pokud vám tento žánr něco říká, dorazte na knižní piknik. Hlavním tématem budou samozřejmě knihy, knihy a zase knihy. Navíc poznáte spoustu nových přátel. Sama se tam chystám vypravit a doufám, že se tam potkáme. S sebou je potřeba hlavně dobrá nálada a něco dobrého k jídlu a pití. Při vášnivých debatách o knihách přece jenom vyhládne…

Výsledek obrázku pro já simonDo kina na Simona Spiera


Premiéra filmu Já, Simon, natočená podle úspěšné knižní předlohy Probuzení Simona Spiera, by neměla utéct žádného příznivci young adult a LGBT literatury. Mezi čtenáři měla knižní předloha velký úspěch. Příběh je o Simonovi a na počátku všeho stojí nevinné emaily.
Poté, co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkně zákeřní a Simon se bude muset poprat se spoustou překážek, nenávisti a předsudků, aby na konci našel své štěstí.

9 komentářů:

 1. A nic z toho bohužel nestíhám, protože jsou to špatná data! :p Možná křest knížky s vypětím všech sil a přeplněným rozvrhem :D

  OdpovědětVymazat
 2. Na Yoli piknik bych vyrazila ráda, bohužel to datum je špatné, jsem v práci. :-/

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to vypadá, že se konečně vydám do kina :D

  Maris Novotná

  OdpovědětVymazat
 4. Všetky akcie vyzerajú super, najmä ten piknik a verím, že to aj všetko vyjde tak ako má :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Film a piknik zní skvěle, ale nic z toho nestihnu :( :D Užij si to i za mě!

  TheWayByA

  OdpovědětVymazat
 6. Nad Já, Simon jsem přemýšlela, že bych zašla do kina :) Sama ale nechci a přítele neukecám :D Vidím to spíš na to, že si koupím knížku :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 7. YOLI piknik vypadá zajímavě :):):)

  OdpovědětVymazat
 8. Film, Já Simon mě láká ale do kina to nestíhám, počkám si až bude ke stažení. =)

  OdpovědětVymazat
 9. Škoda, že jsem o pikniku nevěděla dřív, jinak bych dorazila. Film mě zajímá, ale první se přece jen chci dostat ke knize. :)

  Gabux

  OdpovědětVymazat