pondělí 7. května 2018

Měsíční chvástačka za duben

Taky se vám zdá, že duben utekl hrozně rychle? Já mám rozhodně takový pocit, protože než jsem se stačila rozkoukat, je tu květen a státnice za dveřmi. Dala jsem si teď menší pauzu od čtení a věnovala se raději školním záležitostem. Ale i v dubnu jsem měla štěstí na dobré knihy a nové přírůstky do knihovničky
První přírůstkem je Na lovu, za kterou děkuji nakladatelství Albatros Media. Mám moc ráda retellingy, pohádky a krásné obálky. Tohle všechno tato kniha splňuje a já jsem z ní byla nadšená. Neočekávala jsem nic závratně úžasného a nepokoušela se ji srovnávat se Dvorem trnů a růží. Možná proto jsem byla opravdu mile překvapená. Je to skvělá pohádková a kouzelná jednohubka.
recenze ZDE
Smrtku jsem sice dostala už na oslavě YOLI narozenin v březnu, ale rozhodla jsem se ji zařadit až do této chvástačky. Nestihla jsem ji totiž přečíst a přijde mi lepší, když ke každé knize můžu říct něco více než jenom - jo, přibyla mi do knihovničky. Když už jsme u toho, vážně si Smrtku do knihovničky pořiďte. Neal Shusterman se od Bez šance dost polepšil a Smrtka bavila mě, i mého tátu, kterému jsem ji dala přečíst. A to je co říct, protože on je zarytý sci-fi maniak. Smrtka je jednoduše pořádně ostrý příběh o zabíjení, dobru, zlu a lidskosti. Rozhodně jde o originální až kontroverzní příběh, který ve vás vyvolá spoustu myšlenek.
recenze ZDE
Posledním kouskem je Magonie. Tu jsem si pořídila sama, protože jsem neodolala její obálce. Magonie je neuvěřitelně krásná a zároveň hodně zvláštní kniha. Něco mi našeptávalo, že tohle nebude obyčejné čtení a měla jsem pravdu.  Měla jsem k ní pár výtek, ale přesto mě nakonec okouzlila. Je to  neobyčejná kniha, která nemusí sednout každému. Rozhodně ovšem stojí za pokus přesvědčit se, jestli vás poletování s hlavou v oblacích nebude bavit. Když si přečtete Magonii, ocitnete se na chvíli v pohádkovém světě a budete fantazírovat při pohledu z okna, jestli vám nad hlavou pluje oblak nebo dešťová velryba. 
recenze ZDE

12 komentářů:

 1. Smrtku určitě budu muset pořídit, vypadá fakt super. Na lovu byla pro mě průměrná knížka.
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smrtku rozhodně doporučuji :) Od Na lovu jsem moc neočekávala a nakonec jsem byla příjemně překvapená. Ale souhlasím,že to pomalejší tempo nemusí sednout každému :)

   Vymazat
 2. zkusenost mam jen s Na lovu a zjistila jsem, ze ne vzdy je super chvala pravda, ale nebylo to nejhorsi :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jepravda, že Na lovu nesedne asi každému, ale mě se ta pohádková atmosféra líbila :)

   Vymazat
 3. Magonie se mi taky velice líbila, ale souhlasím, nesedne každému. Ještě že Aerie vychází
  už za týden :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Aerii se taky těším a jsem docela zvědavá, co si na nás autorka ještě vymyslela :)

   Vymazat
 4. Na lovu byla milá kniha, ale tak úplně mě neoslovila. Zato Smrtka byla pecka! <3

  OdpovědětVymazat
 5. Smrtka byla vážně pecka! Na Magonii se chystám, ale Na lovu asi vynechám :D

  OdpovědětVymazat
 6. Na svém seznamu mám Na lovu, ale trochu se bojím toho pomalejšího tempa :) Tak uvidím. Držím palce na státnice!! :)

  OdpovědětVymazat
 7. Nechtěla jsem ani jednu, ale Na lovu už se dlouho chystam. :)

  OdpovědětVymazat
 8. Všetky tri knihy sú skvelé :-) Na lovu mám vo wishliste rovnako ako Smrtku, tá ma potešila najmä tým, že bude aj v slovenčine, tak si počkám na naše vydanie :-) :D Mesiac ubehol neskutočne rýchlo, ani som sa nenazdala :D

  OdpovědětVymazat
 9. Moje přírůstky za duben jsou dost chabé. Ha, já si teď vlastně nevybavuju ani jeden - ale nevadí!
  Každopádně se rozhodně chystám na Smrtku a jsem zvědavá i na Na lovu :)

  OdpovědětVymazat