středa 29. listopadu 2017

Měsíční chvástačka za listopad

Hezké poslední listopadové dny všem knihomolům! Další měsíc je za námi. Pro mě byl neobvykle náročný. Upřímně jsem netušila, že poslední rok studia bude až takovýhle nápor na čas, nervy a především jedna velká zkouška odvahy. Upřímně odpočítávám dny do Vánoc, kdy konečně bude čas na čtení a odpočinek. I přes nedostatek času (nemáte někdo ten obraceč, jako měla Hermiona?) ovšem pokračuji v hromadění knih. A tady jsou mé nové přírůstky: 

První z nich je Strom lží, za jehož zaslání děkuji nakladatelství Omega. Strom lží je kniha, která vás zavede až na samou hranici vědy a fantazie. Příběh v sobě totiž kombinuje spoustu originálních témat. Moc se mi líbila hlavní myšlenka - strom, který se živí lží a plodí hořké ovoce pravdy.  Pokud mu pošeptáte lež, odmění vás pravdou.Hlavní hrdinka Faith doufá, že jí tajemný strom pomůže rozluštit okolnosti otcovi smrti. Jen je škoda, Strom lží klíčí pomalu a plodit ovoce toho pravého čtenářského vzrušení začne až ve své druhé polovině.
 

Druhý listopadový přírůstek mi vzal dech, srazil mě na kolena do písku Impéria a přiměl zoufale žadonit o pokračování. Přesně takové účinky má Plamen v temnotě. První díl Jiskra v popelu byla hodně povedená YA fantasy. Druhý díl je ovšem již velkolepá epická fantasy. Čekají vás krev, slzy i adrenalin. Vsadím se, že až si ho přečtete, tak nás zoufale žadonících po pokračování bude určitě více. :)
 
 Poslední kouskem je Tragická historie nás dvou. Nejprve jsem si ji půjčila z knihovny ale nestihla si ji před vrácením přečíst. Pak ji nabízela Ailin z blogu Knihy a mé další radosti. A přinesla mi dvojnásobnou radost. Její koupí jsem přispěla na kočičky a snad jim dala trochu štěstí do života. Zároveň mi kniha přinesla pěkný čtecí zážitek. Je to velice zvláštní kniha, která vám ukáže, že i na zlomené srdce se umírá. Své o tom ví hlavní hrdinka Brie, které láskou doslova puklo srdce...

14 komentářů:

 1. Pěkné kousky :-) Zrovna začínám sepisovat recenzi na Strom lží - byla to ve všech ohledech zajímavá četba.
  Tragická historie nás dvou mi něco říká, ale blíže o knížce nic nevím, ale mrknu :-)
  A mimochodem krásné fotky ❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Na tvoji recenzi na Strom lží se ráda podívám, bylo to vážně zajímavé čtení :)

   Vymazat
 2. Pěkná knihy, hlavně Tragická historie nás dvou mě zaujala. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tragická historie je vážně zajímavá kniha, chystám na ni recenzi :) A možná se o ni bude soutěžit i ve vánoční soutěži :)

   Vymazat
 3. Strom lží si budu muset pořídit :)
  A přeju ti moc štěstí (a nervů!) do zakončení studia! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc za přání, štěstí i pevné nervy se teď opravdu budou hodit :)

   Vymazat
 4. Krásné knihy! Plamen v temnotě jsem měla v plánu si pořídit, ale jelikož jsem se nedostala ještě k prvnímu dílu, tak jsem se rozhodla koupi odložit. Ale chci sérii číst nejpozději v lednu, takže do té doby si knihu pořídím. Historie nás dvou vypadá velmi zajímě a Strom lží, u této knihy stále váhám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to šup a na nic nečekat, Jiskru v popelu je nutné si přečíst, protože je vážně skvělá :)

   Vymazat
 5. krasne knihy... obracec mam, ale pokazeny :-P

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky jeden mám (ale to je tajemství), jenže se obávám, že je taky pokažený :D spíše čas zrychluje :D

   Vymazat
 6. Moc krásné přírůstky :) Na Plamen v temnotě se neskutečně těším, tak snad se mi do rukou dostane co nejdříve :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to ti přeji, ať se k němu dostaneš co nejdříve :) Opravdu stojí za to :) Hezké čtení :)

   Vymazat