pondělí 2. října 2017

Přečteno v září

Další měsíc je za námi. V září jsme přivítali podzim a rozloučili se s prázdninami a letním čtením. Tento měsíc jsem si ještě užívala zaslouženého volna a proto mám na kontě 8 přečtených knih. Září bylo na knihy bohaté a ne všechny přečtené knihy jsem zrecenzovala. Proto jsem se rozhodla přijít s tímto typem článku, který bude o všech knihách, které jsem daný měsíc přečetla.


Bílá královna (Philippa Gregory)- nejnávykovější kniha a seriál
hodnocení:★★★★★
Historické romance nejsou můj obvyklý šálek kávy. Shlédla jsem však první díl seriálu Bílá královna a byla okouzlená. Sáhla jsem proto i po jeho stejnojmenné knižní předloze. Kniha vypráví příběh mladé Alžběty, která ve válce přišla o manžela, všechen majetek i postavení. Jednoho dne se proto rozhodne požádat krále Edwarda o vrácení svého majetku. Nakonec však získá více než jen ztracené bohatství. Dobude srdce samotného krále. Po utajeném sňatku její boj o štěstí neskončí: u dvora číhá mnoho nepřátel. Alžběta je vržená do světa intrik a tím vše teprve začíná. Pokud vás zajímá, jak to s ní dopadne, stačí zapátrat po osudu královny Alžběty Woodwillové. Nekoukejte na úděsnou obálku, pod ní se totiž skrývá srdceryvný a návykový příběh.


Elementum (Jiří Dittrich)
hodnocení: ★★★★
Elementum je svěží young adult fantasy, která mě nalákala svojí obálkou i anotací. Navíc jsem po delší době chtěla zkusit knihu od českého autora. Elementum mě bavilo. Má menší mouchy, autor se občas opakuje, ale i tak to bylo příjemné čtení plné živlové magie.


Falešný polibek (Mary E. Pearson) - nejočekávanější kniha
hodnocení: ★★★★
Princezna na útěku od oltáře. Nájemný vrah, který má Její královskou Výsost dopravit do říše mrtvých. Princ, který chce poznat dívku, která ho odmítla. Do toho všeho ještě přimíchejte válku na obzoru, na kterou si nepřátelé už brousí meče. Fantastická království, princezny, chladnokrevní assasíni, to všechno je pro mě skoro zárukou, že mě kniha bude bavit. Stejně tak tomu bylo i u Falešného polibku. Akorát jsem byla trochu zmatená z toho hádání kdo je princ a kdo vrah. Jejich charaktery mi splývali dohromady a tak jsem se musela podívat dozadu a odhalit jejich identitu předčasně. Pak už se kniha četla krásně.


Krev nejmocnějších (Monika Vorálková) - nenápadný poklad
hodnocení:★★★★
Vítejte v zemi Viděno, která je rozdělená na čtyři aboretství. Každému z nich vládne aboret- jeden z potomků slavného krále. Aboretkou je i Nayra, která během jedné noci přijde úplně o vše. Její město je zničeno, když na něj zaútočí armáda warrgů, nestvůr horších než samotné zlo. Nayra přežije jen díky svému strážci Valaanovi. Brzy se ukáže, že Narya nosí na krku tajemný šperk stvořený z krve bohů. Pokud se dostane do rukou nepřátel, zničí celé Viděno.

Krev nejmocnějších je kniha, o které se vůbec nemluví a je to škoda. Já po ní sáhla v knihovně čistě ze zvědavosti. První stránky pro mě byly zmatené a Nayra mi lezla na nervy. Pak jsem se ale začetla a vše se změnilo. Kniha je dlouhá, ale znamenitě propracovaná a rozhodně stojí za přečtení. Navíc obsahuje mapu a já neodolám žádné knize s mapkou.

Temná hmota (Blake Crouch)- největší objev
hodnocení:★★★★★
 Nemůžu si pomoct, takhle kniha mě prostě uhranula a považuji ji za jeden z největších knižních objevů letošního roku. Originální nápad, nic podobného jsem ještě nečetla.  O Temné hmotě je zbytečné dlouze mluvit, tuhle knihu si jednoduše musíte přečíst. 

 Černý led (Becca Fitzpatrick) - autorka, která nezklame
hodnocení: ★★★★
Od Beccy jsem již četla Nebezpečné lži a ty mě mile překvapily. Stejně tak i Černý led opět prokázal, že Becca prostě psát umí. Jistě, bylo to mírně přitažené za vlasy, ale bylo mi to srdečně jedno, protože výsledkem je velmi napínavá a zároveň romantická kniha.

První (Kiera Cass) - kniha s nejkrásnější obálkou
hodnocení:★★★★★
Konečně jsem se dostala k závěru Selekce. Po druhém díle, ve kterém byla nerozhodná America zralá na odstřel, jsem jen doufala, že v První bude rozumnější. Naštěstí opravdu byla a čtení posledního dílu jsem si užila.

Slyším tě všude (Connie Willis) - mírné zklamání
hodnocení:★★★
Představte si budoucnost, kdy světu vládnou sociální sítě. Největším pokrokem na úrovní komunikace je EED, zákrok, který umožní partnerům prohloubit vzájemnou lásku. Po EED totiž budete cítit vše, co vaše drahá polovička. Co může být lepšího, než sdílet všechny city ? Není to recept na dokonalé souznění dvou lidí? Originální nápad knihy se mi moc líbí a na její čtení jsem se  těšila. Prvních pár desítek stran však byla katastrofa, jeden velký guláš. Knihu jsem však neodložila, později se vše zlepšilo a příběh se konečně rozjel.

19 komentářů:

 1. Bílá královna mě zaujala asi nejvíce, protože takový typ knížek hrozně ráda čtu (ale nerada se na ně dívám :D).

  Jsi šikovná, já jak se snažím jakkoliv, tak nestíhám tolik knížek přečíst jako Ty :D:-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se do takovýchto knížek pouštím občas, pro odreagování a když mám zkrátka chuť změnit žánr :) Bílá královna mě moc mile překvapila, vůbec jsem nečekala, že mě kniha a seriál takto pohltí :)

   Vymazat
 2. Falešný polibek byl super, už se těším na další díl (a samozřejmě i na naše obálky) *.*
  U mě by asi bojovaly obálky "První" a "Falešný polibek". Jelikož ty dvě obálky jsou obě krásné :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pravda, obě obálky jsou úžasné :) Na druhý díl Falešného polibku se také moc těším :)

   Vymazat
 3. Jediné, co jsem četla, je Elementum a přiznám se, že mne moc nenadchlo. U knihy jsem strávila měsíc a dala mi řádně zabrat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je škoda, mě se docela líbilo i když mělo své nedokonalosti :)

   Vymazat
 4. Slyším tě všude právě čtu. Pár desitek stránek? Jsem na straně 248 a mám chuť s ní praštit. Na fotce máš knihu Ví o tobě, tomu říkám suoer kniha :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ví o tobě mě také bavila :) Hlavně ten šokující konec stál za to :) A podobné je to i se Slyším tě všude. Nudný rozjezd, čím více se blížila ke konci, tím mě však bavila více.:)

   Vymazat
 5. Na Bílou královnu se už dlouho chystám, a to zejména díky tvému doporučení. :) Jinak s nejkrásnější obálkou naprosto souhlasím, v podstatě celá série má obálky úžasné... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bílou královnu rozhodně doporučuji :) Snad se ti také bude líbit, jako mě :) A obálky Selekce jsou vážně ozdobou každé knihovničky :)

   Vymazat
 6. Z Temné hmoty jsem skákala radostí, skvělá kniha :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsme dvě :) Já jsem byla také nadšená :) Více takových knih prosím :)

   Vymazat
 7. Černý led mě bavil, až na ten konec :-( A Temná hmota mě taky láká...,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Temnou hmotu rozhodně doporučuji, výborná kniha :) A Černý led mě tím koncem trochu překvapil, ale i tak se mi líbil :)

   Vymazat
 8. Jé taky bych chtěla mít tolik času na čtení knih. Dříve když jsem chodila do školy tak jsem ho měla hodně a najednou :D stěží přečtu knihu za měsíc.

  OdpovědětVymazat
 9. Po "Slyším tě všude" také pokukuji, i když mám strach, abych nebyla spíše zklamaná..

  http://boook-planet.webnode.cz/

  OdpovědětVymazat
 10. Knihu Falešný polibek už si přeji hrozně dlouho, opravdu moc mě zaujala. Hezký článek:)
  Knihokopka

  OdpovědětVymazat
 11. Zajímavé knížky. První a Falešný polibek jsem také četla. Elementum a Slyším tě všude mám díky tobě na to-read listu :)

  OdpovědětVymazat
 12. Prečítala si toho veľa, gratulujem. Ja som z týchto kníh čítala iba Slyším tě všude, ale táto kniha sa mi osobne moc nepáčila. Spočiatku to bolo dosť zdĺhavé a potom sa hlavná postava akoby stále motala v kruhu, celkovo mi hlavná postava nesadla tak možno práve preto som sa až tak nezačítala a neužila si príbeh. Na druhej strane námet je vybraný dobre a podaný je pomerne originálne :-)

  OdpovědětVymazat