čtvrtek 14. září 2017

Srpnová chvástačka

Při pohledu z okna jste si již určitě všimli, že krásné slunečné dny nás již nejspíše nečekají. O slovo se s předstihem přihlásil podzim a s ním i čas čtení. V tomhle článku se ale ještě ohlédneme za srpnem a novými kousky, které jsem za uplynulý měsíc zařadila do své knihovničky. Nashromáždila jsem celkem tři nové přírůstky a všechny mám již i přečtené. 


Prvním kouskem je Falešný polibek, recenzní výtisk od nakladatelství CooBoo. Tato kniha mě zaujala ihned, jakmile se objevila v jejich edičním plánu. Měla jsem celkem vysoká očekávání a kniha je téměř splnila. Svérázná princezna Lia na útěku od oltáře, která má v patách dva neznámé - vraha a prince, mě bavila. Největším tahákem na této knize je to, že až do poslední chvíle netušíte, který z mladíků zabiják a který je princ. Což mi kupodivu trochu vadilo, jelikož jsem si nedokázala udělat přehledný obrázek o jednotlivých postavách.


Další úlovek je Temná hmota. Právě jsem ji dočetla, přemýšlím jak začít s prvními slovy recenze a jsem nadšená. Tahle kniha mě opravdu nějak uhranula. Podobné sci-fi nápady jako paralelní vesmíry, to já zkrátka můžu. A tady se vše zdařilo na jedničku. Příběh, téma, nápad, napětí. Temnou hmotu považuji těsně po Císařových čepelích a Rudém úsvitu za jeden z největších objevů tohoto roku.
Recenze brzy. 

Posledním kouskem je Modrá jako safír, druhý díl ze série Drahokamy. V srpnu jsem jezdila na praxi do nemocnice v okresním městě. Samozřejmě jsem neodolala a zavítala i do místních Levných knih. A co v nich nevidím? Modrou jako safír, opuštěnou, přímo na mě čekající na poličce za 80,- korun. :) Uznejte, že tahle kniha si zaslouží čestné místo v knihovničce a tak jsem jí bleskurychle poskytla nový domov. Nemůžu si pomoct, ale jednoduše miluji Xemeriuse a jeho hlášky :)

A jaké nové knihy jste si pořídili vy? Povedl se vám nějaký podobný parádní úlovek z Levných knih? :)

14 komentářů:

 1. Samé pekné knihy, Falešný polibek by mi mal tiež onedlho prísť a už sa naň teším :D Druhú knihu nepoznám, ale tretiu áno, o tejto sérii som už dosť počula a videla som filmovú adaptáciu prvej knihy, práve tá ma ku knihám priviedla a ja by som si ich chcela určite prečítať :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to přeji hezké čtení Falešného polibku a vřele doporučuji i obě další knihy :) Drahokamy jsou výborná série :)

   Vymazat
 2. Četla jsem jak Falešný polibek tak i Temnou hmotu a obě knihy se mi moc líbily. Sérii Drahokamy neznám, ale možná se po ní mrknu;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z Temné hmoty i Falešného polibku jsem nadšená :) A rozhodně doporučuji i sérii Drahokamy, snad se ti také zalíbí :)

   Vymazat
 3. Temnou hmotu bych si taky ráda přečetla :). Já jsem teď byla na štíru s financema, zařizujem s partnerem nový byt, takže u mě byly tento měsíc přírůstky pouze dva, a to kniha Bestie je zvíře (fakt hodně zajímavý a netradiční námět) a Šest vran. Na těch Šest vran jsem se těšila strašně moc!

  marbetwood.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se snažím za knihy neutrácet pořád, ale moc mi to nejde :) Což je vidět :) Tvé dva nové přírůstky mě také hodně lákají :) Přeji hezké čtení :)

   Vymazat
 4. "Falešný polibek" i celou sérii "Drahokamů" jsem četla, obojí mohu jen doporučit! :)

  http://boook-planet.webnode.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se krásně shodneme, obě série mě moc baví :) Už aby byl další díl Falešného polibku :)

   Vymazat
 5. Na Temnou hmotu jsem taky pokukovala, zní zajímavě :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Temná hmota je naprosto fantastická :) Ještě teď jsem z ní nadšená :) Doporučuji :)

   Vymazat
 6. Tak Temnou Hmotu si chci přečíst! :) Jinak jsem ani jednu knihu nečetla.

  OdpovědětVymazat
 7. Temná hmota mě taky bavila a rozhodně ji považuju za to lepší, co jsem letos četla :) Ostatní dvě samozřejmě znám, ale už úplně nepatří do oblasti mého zájmu :)
  LK příliš nenavštěvuji, ale nedávno jsem si odnesla Dvojitý kříž, který tam měli, bohužel jen v paperbacku a já mám jiný díl série už v pevné vazbě, ale nedá se nic dělat :)

  OdpovědětVymazat
 8. Moc pěkné přírůstky. Všechny tři znám, ale zatím jsem nečetla ani jeden - přinejmenším první dva ale určitě plánuju :)

  Lory Humble

  OdpovědětVymazat
 9. Úlovky z Levných knih se podaří asi vždy a mám z nich největší radost :) Falešný polibek jsem četla a jsem zvědavá na další díl :)

  OdpovědětVymazat