úterý 8. srpna 2017

Letní čtení aneb s knihou kolem světa

 Léto je čas čtení, odpočinku a cestování. Máte už však po dovolené nebo vás stále láká ochutnat kouzlo dalekých zemí? Přeneste se na neznámá místa spolu s knihou. V tomto článku najdete pět tipů na knihy, které vás přenesou do slunných dálek za exotikou. Takže pozor, dobrodružná  výprava Letní čtení aneb s knihou kolem světa právě začíná. Připravte se na romantické západy slunce, kapku dojetí a letní lásky. Právě začínáme knižní putování po těch nejlákavějších destinacích. Čekají vás zastávky jako je Neapol, Francie, Japonsko, Korfu a Thajsko.


Hořící měsíc (Jo Watson)
To nejlepší na zlomené srdce je dopřát si exotické dobrodružství. Tímto heslem se řídí Lilly Swansová, které se právě zhroutil celý svět. Pár minut před svatbou jí utekl snoubenec. Její pečlivě naplánovaný, dokonalý život s mužem svých snů se roztříští na tisíc kousků a Lilly z minuty na minutu neví, co dál. Rozhodne se proto podniknout něco bláznivého - nastoupit do letadla a odletět sama na původně plánované líbánky v exotickém Thajsku. To ještě netuší, jaká vzrušující cesta plná poznání, nečekaného dobrodružství a možná i nové lásky ji čeká…


Jedině Neapol (Katherine Wilson)
 Vtipná a emotivní kniha, která vás zasvětí do toho, jak se žije a vaří po italsku.

Katherine přijela do Itálie na stáž a právě se seznámila s božským Italem. Následuje první rande. Místo očekávané schůzky v kavárně ji však Salvátor vezme na večeři ke svým rodičům. Katherine a Salvator spolu začnou chodit, ale začátky v cizí zemi nejsou pro Katherine vůbec jednoduché. Naštěstí se jí ujme Salvatorova elegantní matka Raffaella, zděšená jejím životním stylem i kulinářskými schopnostmi, a pomůže jí včlenit se do italské společnosti. Naučí ji vařit a zasvětí ji do tajů italských tradic a kultury. Mezitím Katherine zažívá spoustu příhod - omylem se nachomýtne k dabování lechtivých filmů, učí se vařit chobotnici a nestačí odhánět italské nápadníky. V Itálii je jídlo vedle rodiny tím nejdůležitějším, proto jsou Katherininy příhody doprovázeny recepty, nad kterými se vám budou dozajista sbíhat chutě. A díky podrobnému popisu si je můžete i samy vyzkoušet.


Malý japonský krámek (Isabelle Artus) 
 Příběh japonské gejšy a samuraje na pomezí mezi romancí, detektivkou a cestopisem. Kniha je psaná odlehčeným stylem a překvapí vás svěžím vyprávěním o zapadlých končinách a zvycích dnešního Japonska.

V současné Paříži dojde k osudovému setkání líbezné gejšy s neohroženým samurajem. Gejšou je ve skutečnosti Francouzka, která našla v japonské kultuře zalíbení. Jmenuje se Pamela a živí se prodejem bonsají v Malém japonském krámku. Samurajem není nikdo jiný než Thad, mladý muž z bretaňského venkova, jehož živí dobře placené zahraniční mise na hraně zákona. Gejša a samuraj se do sebe zamilují. Když však Thad vztah se svou "gejšou" ukončí, rozhodne se Pamela "samuraje" vyhledat a vydává se na dlouho cestu do Země vycházejícího slunce, kde na oba čekají četné nástrahy a mnohá překvapení.

Láska po francouzsku (Fiona Valpy)
Vychutnejte si již třetí příběh z jedné francouzské vesničky, ve kterém se mísí britský humor a francouzský šarm. Kniha plná dojetí, lásky a splněných snů.

Sara má před sebou pět svateb - jen tu vlastní ne. Snoubenec Gavin totiž zbaběle utekl. Nechal jí na krku chátrající francouzský zámeček, z něhož chtěli vybudovat místo pro romantické svatby. Bez peněz a bez přítele v cizí zemi, jak se jí podaří zvládnout takový průšvih?


Léto s Afroditou (Kim Green)
Čtyři odlišné ženy z různých koutů světa, které se neznají a mají jedno společné: každá má problém se svými blízkými. Nezávisle na sobě ho řeší prázdninovým dobrodružstvím na řeckém ostrově Korfu. Čtyři ženy, slunce, pláž a splněné sny. Ostrov Korfu se pro ně stane místem, kde začnou nový život nebo si uvědomí, jak změnit ten starý.

Zhroucená návrhářka interiérů ze San Franciska, Australanka, kterou podvádí manžel, ztřeštěná hispánka a neúspěšná spisovatelka z Londýna. Každá z nich chce utéct od problémů a hodit alespoň na čas za hlavu manželskou krizi, napjaté rodinné vztahy či problémy v práci. A tak vyráží nezávisle na sobě na dovolenou na stejné místo. Náhoda je svede dohromady a spolu zažijí jednu velkolepou jízdu. Od trápení jim pomůže jižanské slunce, sklenka vína nebo opálení pohlední Řekové...

24 komentářů:

 1. Všechny knihy vypadají zajímavě, úplně evokují léto. Umím si představit jejich čtení ba dovolené... :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně :) Kdybych se ještě chystala na dovolenou, hned si je přibalím do kufru :)

   Vymazat
 2. Pěkný článek, za mě jednoznačně doporučuji tu cestu do Thajska! :-D Hořící měsíc totiž neměl chybu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za tip, Hořící měsíc mě rozhodně láká :)

   Vymazat
 3. Nevím, nevím. Já bych se asi raději vydala do daleké galaxie spolu s knihami Star Wars nebo Stopařovým průvodcem, ale pokud se člověk chce držet v našem světě, určitě to vypadá jako skvělé čtení na nabuzení léta! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cestování napříč knižními fantasy světy a vesmírem si dopřávám pravidelně tak pro tentokrát jsem zvolila něco jiného :) Zkrátka čtení na nabuzení léta :)

   Vymazat
 4. Já jsem znala asi jen Malý japonský krámek, který si do budoucna rozhodně plánuju přečíst - jednak proto, že Japonsko žeru, za druhé pak z toho důvodu, že ta knížka vypadá prostě kouzelně. Zbytek knih vypadá taky moc zajímavě a hlavně se mi líbí nápad a téma tohohle článku :)

  Lory Humble

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Japonský krámek mě také hodně láká, mám ráda Japonsko a navíc ,,gejša,, a samuraj, to zní pohádkově :D Tak jestli se do něj pustíš, přeji krásné čtení :)

   Vymazat
 5. Teda, doteraz som nepočula ani o jednej z kníh, ale znejú ako zaujímavé letné čítanie.:) Dobrý námet na článok!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně :) Jindy bych je možná ani nepostřehla, ale díky tomu,že mám náladu na letní čtení mě zaujaly :)

   Vymazat
 6. Doteď jsem neslyšela ani o jedné z těch knih, ale musím uznat že je to super výběr. Nejvíce mě zaujal Hořící měsíc a Japonský krámek. Na dovolenou jako dělané :)

  Gabux

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělý výběr, právě tyto knihy mě z celé té pětice lákají nejvíce :) Měj se krásně :)

   Vymazat
 7. Krásné lákavé čtení na léto :-) Ty fotky jsou úžasné :-) Musím se však přiznat, že jsem nečetla ještě ani jednu, znám jen z doslechu Hořící měsíc a teď nedávno jsem objevila Léto s Afroditou. Moc děkuji za parádní tipy :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že sem tě možná inspirovala k letnímu čtení :)

   Vymazat
 8. Ani jednu z výše zmíněných knih jsem nečetla, takže moc děkuji za zajímavé tipy.. :)

  http://boook-planet.webnode.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ráda jsem tě inspirovala ke čtení :) Pokud se do některé z knih pustíš, přeji hezké čtení a ať se ti líbí :)

   Vymazat
 9. Super článek. Všechny knížky zní zajímavě, nejvíce mě láká Hořící měsíc. Já v létě dávám přednost hlavně fantasy a knížky tohoto typu moc nečtu. Ale třeba jednou si nějakou z nich přečtu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já fantasy většinou čtu skoro pořád a občas si udělám takovou malou odbočku do jiného žánru :)Takže v létě si občas dám romantiku, v zimě si to někdy zpestřím detektivkou :) Hezké čtení :)

   Vymazat
 10. To jsem ani netušila, že existuje tolik cestovatelských knížek! Našla by se nějaká i pro Dánsko? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to také netušila :) Narazila jsem na Hořící měsíc a Malý japonský krámek :) A ta nějak mě napadlo podívat se, kam bych spolu s knihou ještě mohla zabloudit :) Pro Dánsko jsem tedy zatím nic nenašla, škoda, tam by bylo také krásně :)

   Vymazat
 11. Hmm, líbí se mi všechny :D Ach jo :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, těžko se jim odolává :) Hezké čtení přeji :)

   Vymazat
 12. Přesně jak píše Malorry ty knihy fakt evokují letní dovolenou xD Děkuji za supr tipy na čtení :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Už vidím, jak leežím na pláži a čtu si jednu knihu za druhou :) Pěkný článek a rozhodně efektivní motivace :D

  OdpovědětVymazat