sobota 13. srpna 2016

Recenze: Odvrácená tvář lásky

Autor: Colleen Hoover
Počet stran: 338
Vydání: YOLI, 2016
Anotace: Když se vysokoškolačka Tate Collinsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi a seznámí se s jeho kamarádem, pilotem Milesem Archerem, není to rozhodně láska na první pohled. Není to dokonce ani přátelství, jen vzájemná prudká a neovladatelná touha. Miles kupodivu váhá déle než Tate. Už po prvním milování je zřejmé, že fyzicky si oba dokonale vyhovují. Oboustranná domluva zní jasně: on o lásku nestojí, ona na ni nemá čas, takže zůstanou jen u sexu. Jenže Tate brzy zjišťuje, že chce se záhadným, uzavřeným a posmutnělým Milesem prožít mnohem víc. Že chce porušit obě jeho pravidla: neptat se na minulost a nepočítat s budoucností.

HODNOCENÍ: ★★★★
 
Třiadvacetiletá Tate se stěhuje do San Franciska ke svému staršímu bratrovi Corbinovi, který pracuje jako pilot. Téměř pořád je pryč a tak Tate ví, že mu nebude překážet. Hned při stěhování ale někdo překáží jí. Opilý mladík přede dveřmi bytu. Brzy se ukáže, že je to Corbinův nejlepší kamarád Miles, který bydlí hned vedle. Tate se nový soused líbí, ale Miles působí odtažitě. Nakonec se však prolomí ledy a zvítězí vzájemná přitažlivost. Miles má však dvě zásadní pravidla - neptej se na minulost, neočekávej budoucnost. Dohoda platí jen na společný sex. Miles v tom má jasno a drží si bezpečný odstup. Jak dlouho to ale může vydržet snášet Tate, která je zamilovaná? Může se Milesovi podařit překonat minulost, která ho trápí?

"... a najednou mi to dojde.
Všechno to za to stojí.Krásné chvíle, jako je tahle, vynahrazují celou
odvrácenou tvář lásky."
- Miles-

Tate a Miles okolo sebe pořád krouží, přemáhají nutkání padnout si kolem krku a namlouvají si, že vůbec nejsou zamilovaní až po uši. Podobný příběh jste v různých obdobách četli již mnohokrát. V tomhle případě, ale patří k tomu lepšímu, co v tomto žánru najdete. Kniha je velmi čtivá, sympatičtí hlavní hrdinové se chovají celkem rozumně a nelezou vám na nervy. A vše je napsané chytlavým stylem.

Navíc Colleen Hoover je proslulá tím, že u jejích knih vám hrozí předávkování romantikou nebo průtrž slz. Své hrdiny nešetří a většinou jim naservíruje traumatické zážitky, které je poznamenají. Stejně je tomu i v této knize, která vám ukáže Milese ze dvou pohledů- v současnosti a mezitím se odvíjí i vyprávění o jeho minulosti a vztazích. Jeho pocity jsou velmi dobře popsané a později proto pochopíte, proč je takový, jaký je.

 Byla to má první kniha od této autorky a tak jsem čekala hodně, přesněji pořádnou emoční ždímačku. Žádné velké slzy a emoce mě nezdrtily, ale souhlasím s tím, že kniha je to vážně milá, romantická a zkrátka oddechová. Čtení této knihy je návykové a tak jí odpustíte i pár nedostatků, jako je pomalejší rozjezd příběhu a fakt, že se v podstatě nic neděje. Knihu hodnotím jako povedenou, ale asi si budu muset přečíst autorčiny další knihy, abych přišla na kloub tomu, čím si získala tolik věrných čtenářů. Teď už jsem jen zvědavá, jak si poradí se zfilmováním příběhu

11 komentářů:

 1. Tuhle knížku jsem taky četla a byla krásná, pro mě tedy i hodně dojemná místy. Taky máme na blogu recenzi na tuto knížku, klidně mrkni :) Ale v mém případě to byla už čtvrtá kniha od autorky, takže Hooverová patří k mým oblíbeným autorkám. Asi ti neřeknu úplně přesně, čím si mě získala, ale svým umem vyjádřit emoce a nechat čtenáře je prožít až do dna, taky výběrem témat pro své knihy, ale určitě to není všechno.
  A na film se moc těším :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se těším, až si od Hooverové přečtu další knihu :) Snad si mě tentokrát už opravdu získá :) Na recenzi se ráda kouknu :)

   Vymazat
 2. Pěkná recenze :) Spisovatelku mám moc ráda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni si ji všichni chválí :) Možná proto jsem čekala hodně :) Ale ráda si zkusím přečíst její další knížky :)

   Vymazat
 3. Do knihy se mi prostě nechce, asi to není můj šálek čaje :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ono toho vychází tolik, že je pořád z čeho vybírat a jsou nová a nová lákadla na nás chudáky knihomoly, kteří pak nestačí číst :D

   Vymazat
 4. Skvělá recenze! :)
  Do autorky jsem se zamilovala díky její knize Život jedna báseň, který je úžasná :3 Na další její knihy včetně Ugly Love se chystám v co nejbližší době :)

  OdpovědětVymazat
 5. Od téhle autorky jsem pár knih četla a nebily vůbec špatné, asi dám někdy šamci i téhle..:)

  http://boook-planet.webnode.cz/

  OdpovědětVymazat
 6. Pro mě byla tahle kniha docela zklamáním. Od začátku mi to přišlo dost přitažené za vlasy a Tate byla, na můj vkus, dost naivní.

  OdpovědětVymazat
 7. Na tuhle knihu jsem docela zvědavá, tuhle jsem ji viděla v knihovně, tak ji asi vyzkouším :) Pěkná recenze :)

  OdpovědětVymazat
 8. Já si od Colleen Hoover už dlouhou dobu chci něco přečíst, ale tenhle kousek nejspíš ne - navíc momentálně jsem tak nějak předávkovaná romantikou, takže bych přivítala pro změnu nějakou větší akčňárnu :)

  Lory Humble

  OdpovědětVymazat