úterý 1. prosince 2015

Recenze: Let v oblacích


Autor : R.K. Lilley
Počet stran: 350
Nakladatelství: Galatea, 2014
Anotace:
Bianca, letuška první třídy, se vždy považovala za vyrovnanou a racionálně uvažující dívku. I když se díky své práci běžně setkávala se supermodely a filmovými hvězdami, kterým by snad každá holka toužila dělat společnost, Bianca dokázala jejich pozvání odmítnout. Bez problému je za letu ve výšce jedenácti kilometrů, a to na osmicentimetrových podpatcích, s úsměvem obsloužila šampaňským.

Avšak poté co spatřila Jamese Cavendishe, milionáře a majitele několika hotelů, podlomila se jí kolena. Jeho podmanivému pohledu zkrátka nešlo odolat. Když se ke všemu přičetla i jeho dominantní nadvláda, která jí imponovala, a k tomu příslib rozkoše a bolesti, jež mu četla v očích, nebylo nic překvapujícího, že naprosto ztratila hlavu...

HODNOCENÍ: ★★★

Připoutejte se prosím, čeká nás Let v oblacích, se šampaňským, pěkným cestujícím na palubě a s řadou turbulencí...

Bianca je v oblacích jako doma. Je letuškou první třídy a užívá si svoji vysněnou práci. Obsluhuje filmové hvězdy, milionáře a svým vzhledem zamotá hlavu nejednomu muži. Bianca je ale profesionálka a nechce se do ničeho zaplést. Kromě své kariéry je ještě v jedné věci mimořádně úspěšná - daří se jí vyhýbat se lásce a udržovat si své soukromí. Všechny nabídky vytrvale odmítá, dokud se na sedadlo v první třídě neposadí okouzlující James Cavendish, který je zvyklý dostat vše, co si zamane. A teď zatoužil po Biance, která mu také propadne. Pro Biancu je panem Překrásným, Okouzlujícím, Nedostupným a Něžným. Ale také je Žárlivý a Nenasytný. Nemůže se jí nasytit a tak začíná série vášnivých chvilek ve vzduchu i na zemi...

Autorka vsadila na zajímavé prostředí, které spojila s erotikou. A tak tu máme erotiku v oblacích. Slova vznášet se na křídlech lásky platí v tomhle románu doslova. Jak jste jistě uhodli, Bianca a James Cavendish se postarali, aby tahle kniha nebyla čtení pro stydlíny a puritány. A to vše je opředeno mohutnou vrstvou klišé typu - naivní dívka a bohatý milionář, který musí mít vše pod kontrolou. Musela jsem se na chvilku zamyslet, abych si vzpomněla, odkud tohle znám. No jistě, z Padesáti odstínů a z desítek dalších příběhů. Tenhle scénář je pořád stejný, takže nemám sílu knize vytýkat její ne-originalitu.

Příběh je psaný z pohledu Bianky, která je sympatickou hlavní hrdinkou. Ukáže vám náhled do neobyčejného života letušky. Každá kapitola je nazvaná nějakým přízviskem, které Bianca Jamesovi dala. Z Pana Nenasytného jsem byla brzy přesycená. Jestli o Christianovi z 50 Shades někdo tvrdí, že je majetnický a žárlivý, tak ještě nezná Jamese Cavendishe. Ten to na můj vkus trochu přeháněl. Naštěstí Bianca si nenechá nic líbit a v knize je tak i spousta humorných situací. Nenechá se svým panem milionářem tolik strhnout, jako jiné hrdinky a zůstane sama sebou.

Pokud se smíříte s klišé, zjistíte, že příběh je vlastně příjemně čtivý a s jednoduchou romantickou zápletkou. Nabídne vás přesně to, co můžete od knihy tohoto žánru očekávat. Ve své kategorii patří mezi ty povedenější a tak je dobrou společnicí na dlouhé zimní večery.

10 komentářů:

 1. Knížku jsem si koupila elektronicky a zatím jsem na ni nesáhla. Bude to asi omílání jednoho tématu dokola, ale třeba díky tomu prostředí 've vzduchu', to může být něco jiného :) Každopádně děkuji za recenci, která mi knihu opět připomněla ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, díky tomu odlišnému prostředí je knížka zajímavější :) Jestli se do ní pustíš, snad se ti bude líbit :)

   Vymazat
 2. Moc hezká recenze :) vypadá to jako taková erotická oddechovka :D Knihu jsem ani neznala,každopádně se příběh odehráva vážně na zajímavém místě :D
  Možná, že někdy is knihu přečtu, ale teď v nejbližší době určitě ne. :)
  DENYII

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taková erotická oddechovka to přesně je :) Na odreagování a odpočinek od stresu, je dobrá :)

   Vymazat
 3. Super recenze :D Tahle kniha mě bohužel moc neláká... ale možná jednou, když nebudu mít co číst, tak se do ní pustím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem na ni náhodou narazila v knihovně :) A protože ráda střídám žánry, abych se jednoho nepřesytila, dala jsem jí šanci :) No nebylo to špatné :) A svůj účel kniha splnila- probudila ve mě chuť na pořádnou fantasy :D

   Vymazat
 4. Možná, že jako oddychové čtení mezi učením se na zkoušky by tak špatné nebylo, i když námět je poměrně ohraný! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Námět je ohraný, ale bodík k dobru si kniha zaslouží za zajímavé prostředí :) A ono s tím námětem to je těžké, občas mám dojem, že všechny tyhle knihy jsou jak se říká na jedno brdo :)

   Vymazat
 5. Možná dám knize šanci, ale já nemůžu nic slibovat :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to chápu :) Zajímavých knížek vychází tolik, že není v lidských silách je všechny stihnout přečíst :) Kdo ví ,třeba na ni taky jednou dojde řada..:)

   Vymazat