středa 23. prosince 2015

5 knih s vánoční atmosférou

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i období kouzelné vánoční atmosféry. Cukroví na stole, napadaný sníh za oknem, pohádky v televizi a k tomu dobrá kniha na čtení. Sníh možná zůstane jen nesplněným snem, ale jestli přemýšlíte, která kniha vám vykouzlí  tu správnou vánoční náladu, můžete se nechat inspirovat tímto článkem.

Nic nenavodí vánoční atmosféru lépe, než příběhy, které se odehrávají právě v tomto období. Vhodné štědrovečerní čtivo by měla být kniha, ve které jsou závěje sněhu, humorné příhody, špetka romantiky a šťastný konec. V tomto období zapomeňte na krvavé detektivky. Raději se vraťte ke svým oblíbeným knihám nebo k osvědčené klasice. Vánoce jsou i časem zázraků, proto se nestyďte pustit i do knihy mírně pohádkové.  Poslední rada na závěr při výběru je jednoduchá – vyberte si knihu, která je vašemu srdci blízká, kterou máte spojenou s Vánoci nebo na kterou máte právě chuť. Důležité je si u ní dobře odpočinout a vychutnat si sváteční atmosféru. A teď už pět tipů na knihy, z kterých hřejivá vánoční atmosféra přímo sálá.


Zimní příběh
mid_zimni-pribeh-lSr-182296od Marka Helprina je předlohou stejnojmenného filmu a na čtenáře čeká příběh o velké osudové lásce, která přetrvá napořád. Jedné zimní noci se vypraví Peter, zlodějíček a sirotek, do velkého krásného domu, který vypadá opuštěně, aby tam něco ukradl. Jenže dům není prázdný. Sice všichni někam odjeli, ale v domě zůstala nemocná dívka. Jmenuje se Beverly a postupně ukazuje Peterovi svůj svět i svou duši. Peter se neumí ubránit citu a do dívky se zamiluje. Když mu Beverly zanedlouho zemře v náruči, mohlo by se zdát, že je konec velké lásky. Ale není tomu tak. Zimní příběh pokračuje dál. Osud posílá Petera do budoucnosti, kde bude mít možnost svou lásku zachránit.130150a13c_80655673_o2Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň
Je spousta dveří a jenom jedny vedou do Narnie, pohádkové země plné satyrů, kentaurů a mluvících zvířat, do které je dospělým vstup zapovězen. Ale nezoufejte, i jako dospělí můžete do Narnie nahlédnout díky knize Lev, čarodějnice a skříň od C. S. Lewise. Společně s Lucinkou, Peterem, Zuzkou a Edmundem se můžete nechat vtáhnout do Narnie, země zakleté do nekonečné zimy, která čeká na své osvobození.


big_snezi-snezi-zv5-236038


Vánoční antologie Sněží, Sněží a Dárek z pravé lásky
Sněží, Sněží od Johna Greena a dalších autorů, vám přináší tři milé a vtipné vánoční příběhy o tom, že ne vždy je to, oč stojíte, to pravé. Po jejím dočtení můžete zvesela pokračovat a pustit se do další vánočně laděné sbírky povídek, knihy s názvem Dárek z pravé lásky. Takže se uvelebte někde, kde máte pohodlí, teď na vás čeká dvanáct důvodů, proč za dlouhých zimních večerů zůstat doma a zamilovat se nad stránky příběhů.

big_dash-lily-kniha-prani-223810Dash a Lily: Kniha přání
Pokud té romantiky na vás ještě nebylo dost, vyzkoušejte příjemné a lehké čtení – Dash a Lily: Kniha přání od  Rachel Cohn a Davida Levithana.  Kromě lásky v ní nechybí vánoční nálada, tajemství a očekávání. Dash tráví dlouhé hodiny v knihkupectví a jednoho dne najde mezi ostatními knihami červený zápisník, v němž je série úkolů souvisejících s knihami. Samozřejmě  neodolá a pustí se do jejich plnění. Na závěr pak napíše do zápisníků svůj vlastní úkol a nechá ho na smluveném místě. A v tom okamžiku vstupuje do hry Lily a následuje série šifer, dopisování, vtipných míjení se i setkávání.

A jaké knížky máte s Vánocemi spojené vy? :)ČLÁNEK TAKÉ NA:

http://www.kukatko.cz/clanky/recenze-carovne-divotani/

16 komentářů:

 1. Na všechny kromě Sněží, sněží se chystám. Na Dash a Lily jsem hodně zvědavá, tak snad to někde seženu :D Jinak přeji pěkné Vánoce :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě nejvíc zaujal Zimní příběh :) A naopak jsem asi divná, ale taky vůbec nemám chuť pustit se do Sněží, sněží..:) Děkuju a taky ti přeji krásné Vánoce a zítra štědrého (knižního) Ježíška :)

   Vymazat
 2. :) Sněží, sněží... jsem už přečetla :) Dále mě pak zaujal Zimní příběh a Dash a Lily... http://my-ideallife.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obě knížky mě taky zaujali :) Přeji krásné Vánoce! :)

   Vymazat
 3. Vďaka za tipy na vianočné knihy :D Čítala som zatiaľ iba Narniu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem zatím četla jen Narnii :) A docela mám chuť dát si re-reading :)

   Vymazat
 4. Pěkné vánoční knihy, děkuji za tipy :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Snad ti některá z těchto knížek třeba zpříjemní vánoční svátky :)

   Vymazat
 5. Sněží, Sněží zrovna čtu, naopak Dashe a Lily jsem nedávno přečetla. Narnii jsem kdysi dávno také přečetla. Já bych za sebe ještě doporučila L. Kelk a její Zbožňuji Vánoce! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za skvělý tip :) Zbožňuji Vánoce vypadá docela zajímavě a hlavně pořádně vánočně :)

   Vymazat
 6. Sněží, Sněží mi snad zítra nadělí Ježíšek, Narnii jsem četla asi ve třetí třídě, takže si ji už moc nepamatuji... Chtělo by to re-read :) S chutí bych přečetla klidně všechny uvedené knihy:) Moc hezký článek! :)

  http://knihomolka01.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to tě čeká pod stromečkem moc krásný dárek :) Přeji ti krásné Vánoce :)

   Vymazat
 7. Sněží,sněží má slíbeno od Ježíška a Zimní Příběh nevypadá vůbec špatně,asi si ho pořídím :) Já teď momentálně čtu Harryho Pottera a moc si to užívám :)
  Krásné Vánoce! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čtení Harryho Pottera je vždycky balzám na moji knihomolskou dušičku :) Moc ráda bych někdy v Bradavicích strávila Vánoce :) Jo, rampouchy, brnění zpívající koledy a vánoční hostina, to by byla paráda :) Užij si čtení a krásné Vánoce! :)

   Vymazat
 8. Sněží, sněží se mi dnes dostane do rukou! Dostanu jej pod stromečkem! :)

  http://small-literaryworld.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásný dárek, moc ti ho přeji :) Ať na tebe čeká při rozbalování spousta dalších pěkných překvapení :) Šťastné a veselé Vánoce! :)

   Vymazat