neděle 15. listopadu 2015

Recenze: Talon: Zkouška věrnostiAutor : Julie Kagawa
série: Talon, 1.díl
Počet stran: 338
Nakladatelství: Fragment, 2015
HODNOCENÍ: ★★★★
Před dávnými lety byli draci na pokraji vyhynutí. Legendární drakobijci z Řádu sv. Jiří je téměř vyhubili. Ti, kteří přežili, se skrývají mezi námi. Sledovat, začlenit se, splynout. Učit se, jak být člověkem. Získat si jejich důvěru a přesvědčit je, že je jednou z nich. Přesně to má za úkol Ember Hillová, která je drak ukrytý v lidské podobě.

Společně se svým bratrem Dantem přijíždí do městečka Crescent Beach, aby zde dovršili svůj výcvik a působili jako dračí agenti. To vše pod taktovkou tajné dračí organizace Talon. Pro Ember, která celý svůj dosavadní život strávila na uzavřené základně Talonu, je tohle léto splněným snem. Dosud byla pevně svázaná pravidly Talonu a teď konečně může okusit malý doušek svobody. Po skončení léta jí však bude udělena pozice v Talonu a její život bude opět do detailu nalinkovaný. V okolí Crescent Beach se ale potlouká nebezpečný dračí uprchlík Riley. Pro Ember, která už má věčných kontrol a pravidel plné zuby, Rileyho nezávislost představuje silné pokušení...

 A nesmíme zapomenout ani na vojáky z Řádu sv. Jiří, kteří jsou drakům neustále na stopě. Dračí uprchlík a drakobijci, Ember pořádně osladí život.

„Půjdu prohlédnout útesy. “
„Sám? A jestli uvidíš draka, jak si tam poletuje..tak co? Sejmeš ho?“ Tristan zavrtěl hlavou.
„Jestli uvidím z agenta, budu ho pozorovat z dálky a dám ti vědět.“
„Mrtvoly spálený na špalek toho moc nenatelefonujou.“ 

Nedívá se váš kamarád často toužebně na nebe a nelibuje si v mase? Pokud ano, může být tak trochu drak. Julie Kagawa stvořila svět, ve kterém mezi námi žijí okřídlené ještěrky. Na autorku si možná vzpomenete díky její sérií Železná víla. Víly a fae tentokrát vyměnila za draky. Jen místo vražedných bestií, jak je známe z klasických fantasy, draky kapku polidštila. Hlavní hrdinka je ve skutečnosti dračice a na čtenáře tak čeká zajímavý popis toho, jak se cítí drak  v lidské podobě. Nechybí ani lítání, chrlení ohně a na závěr bitva. Všechno to zní moc dobře, ovšem nejméně polovina knihy je stejně ospalá, jako plážové městečko Crescent Beach.


Větší část knihy připomíná popis prázdnin u moře. Od surfování, přes plážový bar, až po první lásky. A právě city v knize hrají hlavní roli. Ember podlehne lidským citům a díky tomu tu máme milostný trojúhelník a spoustu romantického jiskření.

Kniha je psaná z pohledu tří hlavních postav. Nahlédnete tak do hlavy Ember a jejím dvěma nápadníkům. Můžete sledovat, co se děje na různých místech a ihned také víte, že ne všichni jsou tím, kým se zdají být. Tušíte tak, kam příběh ve finále povede. Kniha se příjemně čte, rychle odsýpá  a její závěrečné stránky stojí za to. Příběh pořádně graduje a probudí ve vás touhu po dalším dílu. Šťávu knize dodávají především drakobijci, kteří předvedou pár akčních scén. Kdyby Zkouška věrnosti měla po celou dobu takový spád, jako ve svém závěru, byla by to chuťovka i pro zmlsané čtenáře.

Ovšem z knihy nedští dračí oheň a síra. Zkouška věrnosti je spíše romantická kniha okořeněná prvky fantasy.  Je to klasická young adult jako vyšitá, přesto dokáže čtenáře mile potěšit. Pokud nebudete očekávat zázraky, získá si vás překvapivými momenty a zajímavým nápadem.


RECENZE TAKÉ NA:
http://www.kukatko.cz/clanky/recenze-carovne-divotani/

13 komentářů:

 1. Na knížku se chystám a moc se na ni těším. Snad příští měsíc :) Super recenze!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad se ti budou draci líbit :) Tak ti přeji, ať to vyjde a k Talonu se brzy dostaneš :)

   Vymazat
 2. Nejspíš si ji dám na seznam četby, protože recenzí jsi mě zaujala. Ještě jsem na nic podobného nenarazila, tak by to pro mě bylo originální a hned by se to četlo líp. :o)

  OdpovědětVymazat
 3. Jéé, teď jsem si všimla, že je to od Kagawa! Zrovna od této autorky čtu sérii Férie a jelikož je to další pro mě originální četba, tak jsem nadšená! :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mám radost, že jsem ti pomohla objevit dobrou knížku :) Talon je rozhodně zajímavý a moc dobře se čte :) Snad se ti bude líbit :) Jinak já jsem se díky němu rozhodla pustit se do série Férie :) Jak se ti zatím tahle série líbí? :)

   Vymazat
 4. Na knihu Talon som narazila nedávno náhodou. Tvoja recenzia ma iba utvrdila v tom, že si ju musím prečítať. Milujem knihy o drakoch a táto vyzerá obvzlášť zaujímavo. Pekná recenzia a super fotky. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za pochvalu :) Knihy o dracích mám taky hodně ráda, takže jsem si Talon zkrátka musela přečíst :) A stál za to :)

   Vymazat
 5. Možná si knihu přečtu, možná ne.. Ale tvoje recenze je pěkná :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Třeba až bude vhodná nálada a příležitost, užiješ si s Talonem pěkné čtecí chvilky :)

   Vymazat
 6. Skvělá recenze. :D Na knihu se sice zatím nechystám, nějak mě už ti draci neberou, ale na druhou stranu ty ji hodně doporučuješ, tak ještě uvidím.

  OdpovědětVymazat
 7. Super recenze, o knížce také uvažuji! :)
  Kdyby jsi se třeba chtěla kouknout na můj blog, tady je, ale ještě to není stoprocentní.. http://knihomolka01.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Super recenze, já byla mírně zaskočená tím, že v základech to bylo dost podobné Drakie... ale jinak to byla celkem dobrá kniha.

  OdpovědětVymazat
 9. Nápad neznie zle, ale ten milostný trojuholník a tak ma veľmi nenadchýna.:D Pekná recenzia.

  OdpovědětVymazat