neděle 15. března 2015

Recenze : Božský bastard


Autor : Christina Lauren
Žánr, tagy: erotická romance
Počet stran: 304
Vydavatel: Jota, 2013
Anotace:
Chloe Millsová, zatraceně chytrá a pracovitá studentka, má jediný problém: svého šéfa, Bennetta Ryana. Je náročný, neomalený, bezohledný - a naprosto neodolatelný. Božský bastard.

Bennett se vrátil z Francie do Chicaga, aby zaujal významný post v obrovském rodinném podniku. Vůbec nečekal, že ta asistentka, která mu v zahraničí na dálku pomáhala, je nádherné, nevinně provokativní - naprosto nesnesitelné - stvoření, se kterým se teď bude muset vídat každý den. Navzdory drbům nikdy nebyl příznivce románků na pracovišti. Jenže Chloe pro něj představuje takové pokušení, že je ochotný pravidla ohnout - nebo je rovnou poslat k čertu -, pokud to znamená, že bude jeho. Kdykoli a kdekoli.

Když ovšem jejich vzájemná touha dostoupí zlomového bodu, budou se muset Bennett a Chloe rozhodnout, co všechno jsou ochotni obětovat, aby jeden druhého získali

HODNOCENÍ: ★★★★

Chloe Mills pracuje jako stážistka v Ryan Media. Odvádí perfektní práci a pro firmu je velkým přínosem. Zkrátka je vysněná asistentka, kterou by si přál každý. Až na jejího šéfa Benetta Ryana. Chloe totiž pracuje pro toho nejprotivnějšího a nejnádhernějšího muže, jakého zná. Pro božského bastarda. Chloe a Bennett se nemohou vystát a o nějaké příjemné a přátelské atmosféře na pracovišti, nemůže být vůbec řeč. Bennet jí dělá ze života peklo. Naschvály a jedovaté poznámky jsou běžně na denním pořádku.

Chloe je odhodlaná zůstat v Ryan Media až do konce svého studia. Zatím drží rekord a je jedinou asistentkou, který vydržela pracovat pro božského bastarda déle než jeden týden. Vzájemné nesympatie jsou velké a tak jí nesmírně překvapí, když po ní Bennett jednou vyjede..

Měla jsem dvacet minut zpoždění. A jak už jsem dneska ráno zakusila na vlastní kůži, on zpoždění nesnáší. "Zpoždění" bylo slovo, které se v Debiloidním slovníku Bennetta Ryana nenacházelo. Podobně jako "srdce", "laskavost", "soucit", "pauza na oběd" a "děkuji".

A tím to teprve začíná. Božský bastard patří mezi erotické romány a tak je jasné, že mezi nimi dojde k něčemu víc..Ačkoliv se oba nenávidí, nedokážou od sebe udržet ruce pryč. Vystupňuje se to tak, že jsou prakticky závislí na společném sexu. Pohádat se a pak ventilovat svůj vztek při vášnivém sexu, to jim vyhovuje. V knize tak najdete spoustu vzrušujících scén. Po pravdě řečeno, v Božském bastardovi se vše točí kolem sexu a kniha nemá pořádný děj, ani zápletku. Není vhodná pro náročnějšího čtenáře, který hledá hlubší příběh. Ale jako příjemné oddechové čtení je ideální.

Božský bastard je sice dějově jednoduchý a předvídatelný, ale skvěle napsaný. Je čtivý, návykový a udrží si vaši pozornost od začátku až do konce. Mezi erotickými romány vyčnívá a a rozhodně patří k nadprůměru. Hlavní postavy jsou skvěle napsané a protože kniha je psaná střídavě z pohledu Chloe a Benetta, můžete se vcítit do jejich myšlení.

Chloe a Bennet jsou oba neskutečně paličatí a pracovití. Chloe je houževnatá a chytrá. Pro ostré slůvko nejde daleko a je stejně temperamentní, jako její šéf. Dokáže mu vzdorovat a to je příčinou jejich neshod. Bennett je totiž zvyklý, že bez odmlouvání dostane všechno, co chce. Chová se příšerně, ale pod drsnou fasádou jenom skrývá svou zranitelnost a city.

Živé a ostré dialogy mezi hlavními postavami jsou vtipné a při čtení se určitě zasmějete. Jejich slovní přestřelky mě opravdu bavily. Dobře napsané hlavní postavy, erotické scény a výborné, vtipné hlášky, mohu hodnotit jen dobře. Jediný problém, který jsem s touto knihou měla, spočívá v tom, že tak trochu nechápu emoce hlavních postav. Navzájem se nenávidí, ale přesto spolu při každé příležitosti hupnou do postele a pak se znovu dál nesnášejí. A takhle se to opakuje pořád dokola, dokud nepřijde láska..No, vážně bych chtěla vidět, jak vypadá takový Bennett Ryan, že kvůli němu Chloe překousne všechny jeho nepěkné poznámky, které ji kdy řekl. Asi musí být opravdu božský a stát za hřích.

Pokud se přes protichůdné a trochu nelogické emoce hlavních hrdinů přenesete, můžete si Božského bastarda opravdu vychutnat. Je to knížka u které se zasmějete, začervenáte a báječně si odpočinete. Můžete očekávat romantiku, ale v první řadě hodně erotiky a spoustu roztržených kalhotek..

10 komentářů:

 1. Parádní recenze :) Byla jsem hodně zvědavá, co na BB řekneš. Erotické romány nejsou nic pro mě, nepřišla jsem jim na chuť, ale Bastard mě dostal hned první kapitolou. Máš naprostou pravdu, že je to bez děje a vlastně jen o tom jednom, ale vzhledem k tomu, že jsem od knížky ani žádný děj neočekávala, byla jsem ve výsledku spokojená :)
  Akorát tě upozorňuju, že pokud se pustíš i do dalších dílů, tak ty nejsou tak dobré jako právě bastard. Ten druhý ještě jde, ale ten třetí mě vážně vůbec nebavil. A hlavně jsou všechny díly na stejné brdo a s úplně stejnou pointou, což mě dost vytáčelo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Pár erotických románů už jsem přečetla, ale žádný z nich mě neoslnil. Božský bastard má svoje kouzlo, zatím u mě vede :) Teď vidím, že i mezi erotickými romány se dají najít skvělé knížky, jen je trochu náročnější je objevit..Děkuju za upozornění :) Do dalších dílů se určitě pustím, už jenom ze zvědavosti. Snad mě nezklamou :)

   Vymazat
 2. Skvělá recenze. Erotické romány sice nejsou nic pro mě, ale díky tvé recenzi mám chuť si knihu přečíst :D. Možná se do ní někdy pustím :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Já erotické romány čtu spíš jen ze zvědavosti, čekám jestli mezi nimi objevím nějaký skvost. No a zrovna Božský bastard je oproti jiným eroťárnám dobrý :) Až nebudeš vědět co číst a budeš se chtít pobavit, tak ho můžu jen doporučit :)

   Vymazat
 3. Čo tak pozerám recenzie na túto knižku, tak sa mi zdá, že som jediná, ktorú kniha nebavila. :D Mne prekážala najviac tá nelogickosť, ako môžu vždy skončiť v posteli, keď sa až tak veľmi nenávidia? :D Fck logic
  Bennettové myšlienky boli pre mňa oveľa príjemnejšie ako Chloe.
  Pekná recenzia.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak s tím souhlasím, taky jsem měla raději kapitoly psané z pohledu Bennetta. Ta nelogičnost mi taky vadila, za to jsem právě knize strhla hvězdičku, protože mi to úplně nedávalo smysl. Bennett musí být asi vážně neodolatelný kus, když ho Chloe nenávidí a zároveň po něm touží..

   Vymazat
 4. Skvělá receze. I když mě tenhle typ literatury nijak extra neláká, ráda jsem si Tvou recenzi přečetla :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Taky si raději přečtu fantasy nebo YA, ale většinou beru vše, co mi v knihovně padne do oka nebo pod ruku a tak jsem se pustila i do Bastarda :) A nelituji :)

   Vymazat
 5. Tak tu si musím přečíst! Super recenze!

  OdpovědětVymazat
 6. Jono ten chlap je fakt úchyl na kalhotky. :D I když se mi zdálo, že to s těma sprostejma slovala trochu přehání, tak se mi taky vcelku líbila. :)

  OdpovědětVymazat