sobota 27. prosince 2014

Recenze: Zlomená srdce


Autor : Emma Garcia
Série:
Žánr, tagy: romance
Počet stran:352
Vydavatel: Baronet, 2012
Anotace:
Dostat kopačky po třetí od stejného chlápka? Hrůza! Vivien se to ale přihodilo. Projde všemi třemi základními stádii smutku: odmítnutí, alkoholu i příšerného účesu, a začne hledat útěchu na Googlu. Když zjistí, kolik příběhů zklamaných lásek světová síť obsahuje, založí si vlastní stránku pro ty, kdo mají zlomená srdce. Sama se rozhodne bojovat a získat Roba zpátky. Jenže se jí věci poněkud vymknou z ruky a sklidí příšernou ostudu. Spolu se čtenáři si položí otázku: Jakou nejbláznivější věc byste udělali pro lásku? Vivien si nakonec uvědomí, že nejlepšího muže má přímo před nosem - jen ho celou dobu odmítala vidět. Nešťastná láska ještě nikdy nebyla tak zábavná!
HODNOCENÍ: ★★★★

Vivien je obyčejná žena, jejíž věk se právě přehoupl přes třicítku a ona tak začala toužit po rodině a dítěti. A protože prvním krokem ke splnění jejího snu je svatba, už roky snaží se dostat svého vyvoleného, snoubence Roba k oltáři. Ovšem poté, co její nastávající už potřetí odvolá jejich svatbu, Vivien dojde trpělivost a rozhodne se dát svému příteli lekci. Odstěhuje se a dá mu kopačky. Její plán spočívá v tom, že Rob si rychle uvědomí, že bez ní nemůže žít a přijde za ní s prosíkem. Jenže její plán nevyšel, protože Rob si mezitím našel jinou.

Vivien tak prožívá trpké zklamání a zbude jí jen zlomené srdce a oči pro pláč.Je pevně rozhodnutá, získat svého Roba zpět a tak hledá všechny možné způsoby, jak znovu získat svou ztracenou lásku. Naštěstí je tu pro ni i její oddaný kamarád Max, který jí pomáhá překonat její záchvaty sebelítosti. A možná, že časem Vivien začne vnímat i něco jiného než jen své zlomené srdce a přestane přehlížet jednoho muže ze svého blízkého okolí..

Téma knihy je jasné - vše se točí kolem Vivien, která se právě rozešla se svou velkou láskou, jako následek si odnesla zlomené srdce a teď se snaží se s tím vším vyrovnat.I když to zní jako vážné a smutné téma, tahle knížka je natolik vtipná, že ji budete číst opravdu s nadšením. Kniha je plná humoru, protože Vivien je pěkné třeštidlo a její kamarád Max také. Při čtení se tak skvěle pobavíte a nudit se určitě také nebudete, protože děj nikde nevázne. Příběh je docela předvídatelný, ale i tak se mi kniha líbila. Je psaná v první osobě a líbil se mi autorčin styl psaní, který mi přišel takový odlehčený.

Jediné, co mi na knize vadilo byla hlavní hrdinka Vivien, která je sice milá, ale jinak moc rozumu nepobrala.Je totiž hodně (opravdu hodně) naivní. Její snoubenec už třikrát odvolal jejich svatbu, ale Vivien ho pořád miluje a vůbec nevidí jeho chyby. Horší je, že ho miluje i potom, co si pár dní po jejich rozchodu našel jinou. Vivien je buď opravdu zoufale zamilovaná a má na očích růžové brýle, nebo nemá ani špetku sebeúcty, protože i potom, co všechno ji její milý provedl, ho chce pořád zpátky. Všichni, kromě ní vědí, že Rob je arogantní a záleží mu jen na něm samém. Po rozchodu se Vivien utápí v sebelítosti, svět se pro ni zastavil a z ní je zoufalá žena na lovu svého bývalého. Vivien mi přišla jako cílevědomá, tvrdohlavá, naivní a poněkud sobecká. Občas ji možná budete mít chuť proplesknout, aby se vzpamatovala, ale jinak je Vivien vlastně docela sympaťačka.

Kvalitu hlavních postav zachraňuje Max, který má všechny vlastnosti ideálního  kamaráda, parťáka i přítele. Můžete si být jisté, že Maxe si určitě oblíbíte i s jeho úsměvem, vtípky a sny, protože on má zkrátka charisma.

Když přehlédnete chyby v povaze hlavní hrdinky, můžete si vychutnat skvělou oddechovku. Zlomená srdce je perfektní kniha pro zpříjemnění dne.Jde o nenáročnou, mírně klišovitou knihu se ztřeštěnou hlavní hrdinkou, která se čte rychle, skvěle vás pobaví a není v ní nouze ani o dojemné a romantické chvilky. Ale kvůli charakteru hlavní hrdinky si tahle knížka nezaslouží plný počet hvězdiček.

10 komentářů:

 1. Takové hrdinky mám opravdu "nejradši". Fakt to vypadá na dobrou knížku, při které nemusím moc myslet, oddechovku. :) Mám je celkem ráda, i když na akce jsem možná víc. ^^ Ale když je Vivien taková, musela bych se držet, abych knížku nezaklapla, protože takové typy žen fakt nemusím. -_- Ale možná bych jí pak odpustila. :)) :D

  OdpovědětVymazat
 2. Takové hrdinky taky obvykle opravdu nesnáším a Vivien mezi ně patří, ale knížka je napsaná tak lehce a vtipně, že se rychle začteš, na její chování zapomeneš, a nakonec jí to i odpustíš :)

  OdpovědětVymazat
 3. Přesně takovou knihu, kde se nasměju a odpočinu, teď potřebuju. Moc hezky napsané. ;)
  No jo, tak se ale vážně chovají zamilovaní lidé, ač jim nedochází, že milují naprostého hajzla (jsou to většinou holky, že). V tomto ohledu mi bude připadat Vivien normální, což je dobře. Nepotřebuju číst o další dokonalé hrdince, která si myslí, že na všechny vyzrála. Koneckonců Vivienin příběh podle tvé recenze zní jako něco, co dobře znám a nikdy nepochopím. Zrovna dneska jsem si musela vyslechnout, co provedl kámoščin "přítel". Ty uvozovky jsou tam proto, že ji on samozřejmě za svou holku očividně nebere, to by se nevykousl před ní s druhou. Ale dobře, teď je to ode mě nemístné rozebírat tu něčí milostný život. Každopádně, jak jsem se výše už zmínila, krásně shrnuté. Akorát nechápu, proč máte kvůli hrdince někteří blogeři tendenci strhávat celou hvězdičku. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsi přesně vystihla :) Vivien se opravdu chová nesmyslně, ale to vše jen proto, že je opravdu bláznivě zamilovaná :) Kvůli lásce se chováme všelijak a tak jí snad zamilovaní lidé ty její chybičky odpustí a pochopí ji :) A ten povedený přítel tvé kamarádky, je taková ,,kopie,, Roba z téhle knížky, aspoň podle toho, co provedl..Snad tvá kamarádka nemá kvůli takovému ******* zlomené srdce, on za to nestojí :)

   Vymazat
 4. Tuto knihu neznám, ale vypadá zajímavě. :))

  OdpovědětVymazat
 5. Knihu jsem cetla nekdy pred rokem a presne kdyz se chces zachumlat a nad nicim nepremyslet :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, to jsi hezky vystihla :) Je to ideální knížka, když chceš číst něco, nad čím nemusíš moc přemýšlet :)

   Vymazat
 6. Hlavná hrdinka by ma určite rozčuľovala.:D Inak to znie ako fajn oddychovka, hlavne humor mám v knihách rada.:) Ale zase nie je to niečo, čo si musím prečítať.

  OdpovědětVymazat
 7. Může to být dobrá oddychovka, i když supernaivita hlavní hrdinky by mi taky vadila,trochu mi v tom připomněla slavnou Bellu ze Stmívání, když odpouštěla Edwardovi. Teda ne fakt, že mu odpustila (důvod jeho odchodu byl nesobecký), ale že mu odpustila tak rychle a bezvýhradně. Nojo...
  Ale podle tvé recenze kniha může být čtivá a dobře pohodová.
  A tvá recenze je výborná!

  OdpovědětVymazat
 8. Me Dokonalá chut prave dost zaujala anotací ale pote zklamala , takze opravdu nemusis litovat ze si ji neprectes jen si ji nekde prohlidni , zpracování opravdu stojí za to :)

  OdpovědětVymazat