středa 3. září 2014

Recenze: Rudá jako rubín


Rudá jako rubínAutor: Kerstin Gier
Originální název: Rubinrot
Série: Drahokamy, 1.díl
Žánr/ tagy: cestování časem
Počet stran: 336
Vydavatel: Coboo, 2012

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.

HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Šestnáctiletá Gwendolyn Shepherdová je obyčejná dívka z neobyčejné rodiny.Všichni vaši podivínští příbuzní vám přijdou v porovnání s těmi jejími naprosto normální.V její rodině se totiž po staletí dědí časocestovací gen, který svým nositelům dává schopnost cestovat časem.Gwendolyn je šťastná, že tato podivná záležitost se jí naštěstí moc netýká.Nositelkou genu má být Gwendolynina sestřenice Charlotte, kterou všichni už odmala učí všemu potřebnému pro výlety do minulosti.Je jasné, že na cestu o pár staletí zpět se musíte pořádně připravit.Důkladné znalosti dějepisu, šermu a jezdectví jsou proto nezbytné.

Všechny- a hlavně nejvíce samotnou Gwendolyn proto zaskočí, když se nečekaně ocitne v minulosti a ukáže se tak, že to je ona, kdo zdědil časocestovací gen.Místo pohodového života obyčejné dívky ji tak čeká život plný dobrodružství a překvapení, ve kterém nevíte, jestli za pět minut ještě budete v současnosti nebo v minulosti.Naštěstí tajná společnost, která sdružuje všechny cestovatele časem má chronograf- speciální přístroj, který umožňuje cestovateli korigovat jeho skoky v čase.A protože Gwendolyn je naprosto nezkušená, musí ji při jejích skocích časem doprovázet jediný další živý cestovatel časem- pohledný Gideon de Villiers, která ze své nové kolegyně není příliš nadšený..

Gwendolyn jako hlavní hrdinku jsem si opravdu oblíbila.Je mírně potřeštěná, sympatická, ale hlavně- v některých situacích mě opravdu rozesmála a právě tím si mě tolik získala.Do všeho toho chaosu kolem cestování časem je hozena přímo po hlavě a tak se musí všechno učit za pochodu .Vyrovnává se s tím po svém a její přístup se mi líbí.Je trochu roztomile nešikovná a přihodí se jí spousta faux paus a různé drobné přestřeli ohledně toho, jak se chovat v minulosti..Gwendolyn tak není dokonalá, ale o to více je uvěřitelnější a sympatičtější :)

Gideon v knize moc prostoru nemá, ale stejně si jeho postavu zamilujete.On na vás totiž opravdu zapůsobí.Má správné charisma a prochází rychlým vývoje z protivného mrzouta na galantního parťáka.Zkrátka a se mění k lepšímu.S ubíhajícími stránkami knihy ho tak budete mít radši a radši..S Gwendolyn později tvoří správnou dvojku.Obě hlavní postavy se tedy moc povedly a dobře k sobě pasují- tak nějak se správně doplňují.


Co se týče děje na Rudá jako rubín je znát, že s jedná o první díl série a vše se teprve ještě rozjede v dalších dílech.Kniha nemá totiž pořádný konec a tak ji tak trochu můžete považovat jen za jakýsi úvod.Přesto se jedná o dost slibný začátek série, který vás i přes své chybky, bude bavit.K sérii Drahokamy se určitě rádi vrátíte a nebudete se moct dočkat dalšího dílu.A ještě upozornění na závěr- Rudá jako rubín způsobuje mírnou závislost a velkou touhu pustit se do dalšího dílu!HODNOCENÍ: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

1 komentář:

  1. Mě tahle kniha nejspíš tenkrát taky zaujala, jinak bych si nepřečetla další díl. No, minimálně byla jednoduchá a Gwendolyn byla něčím originální hrdinka. Obecně mi to přijde jako knížka, která má sice veškerý potenciál být fakt ohraná a stejná jako všechny tohohle typu, ale něco mi na ní přijde jiného. Asi atmosféra...
    Každopádně, Gideona jsem si fakt nezamilovala, ač jsem se věru snažila. Nesnáším páry, které se pořád tváří že ano a pak zase že ne. Proč se prostě nemůžou upřímně vyjádřit a byl by pokoj? Jeho chování, kdy chvílemi se k ní chová jako kdyby jí miloval a chvílemi jako kdyby si myslel že je úplná kráva mě vysoce vytáčelo. A pár dalších věcí taky. Ale jinak to asi bylo celkem fajnové...

    OdpovědětVymazat